Başkan

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin değerli üyeleri ve kıymetli insanımız; öncelikle yeni bir dünya düzeninide beraberinde getiren içinde bulunduğumuz Küresel Pandemi Covid-19 salgınını tez atlatıp ülke olarak daha müreffeh yarınlara kavuşmamızı diliyor sizleri sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Müsiad ailesi olarak amacımız Anadolu sermayesini güçlü kılmak ve bu gücü birleştirerek yerelde bölgede, ulusalda, ekonomik ve siyasi alanda etkili olarak saygın bir Türkiye idealine ulaşmaktı. Bu bağlamda erdemli bir ticaret hedefleyerek başta üretim ve istihdama odaklı çalışmalar ile insani refahı sağlamak önceliğimiz oldu.

Dünya sermayesinde önemli bir aktör olarak yerini alan ülkemizin bu güçlü yükselişinin sürekliliği için her zaman olduğu gibi milli birlik ve beraberlik şuuruyla ülkemizi destekleyeceğiz ve karşılaştığımız tüm zorlukların üstesinden geçmişte de geldik şimdide geleceğiz gelecekte de zorlukların üstesinden geleceğiz inşallah.

Ülkemizin son yıllarda gösterdiği ekonomik etkinlik sebebi ile bölgesel ve küresel düzlemlerde gücünün giderek artması biz iş insanlarına uluslararası ticari ilişkilerde daha sağlıklı, daha güçlü ve etkili çalışmalar gerçekleştirmemiz için yardımcı oldu. Müsiad Düzce şubesi olarak Genel Merkezimizin ortaya koyduğu raporlar çalışmalar ve değerlendirmeleri sektörlerimizde uygulayarak ilimize, halkımıza,  bölgemize ve ülke ekonomimize fayda sağlamaya çalışıyoruz. 

Devletimizin uyguladığı ekonomik teşviklerin ve hibe programlarının da etkisiyle de Düzce son yıllarda sanayi ve ticaret alanında gelişmeler kaydetti. Sahip olduğu coğrafi konumu avantaja çevirerek gerçekleştirdiği sanayi atılımları ile ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlamıştır. Bölgesel olarak eğitim ve kültür ekonomisinde de yükseliş yaşayan ilimize sahip olduğu değerlerin en etkin ve faydalı şekilde gelişmesi ve güçlenmesinde Müsiad Düzce Şubesi olarak bu alanda hizmet eden kurum kuruluş ve iş ortaklarına gerekli desteği vermeye ve takip etmeye devam edeceğiz. 

Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan’ın da dediği gibi ‘’ Biz biliyoruz ki, bölgesel kalkınmayı başaran bir Türkiye, toptan kalkınma yolunda büyük bir güce de sahip olacaktır. Bizler, ülkemizin ve dünyanın şartlarını, yaşanmakta olan süreçleri doğru okuyor, iyi analiz ediyoruz. Artık MÜSİAD, hem öneri sunan, hem çözüm setleri oluşturan, hem planlayan hem de icra eden devasa bir yapı, bir sistem modeli olarak duruyor karşımızda. Artık sistemi ve yapısı taklit edilen, projeleri ve sahaya verdiği yeni kavramlarıyla yakından takip edilen, ilham alınan bir MÜSİAD var. Elhamdülillah Rabbime bizi bu günlere kavuşturduğu için. Elhamdülillah Rabbime bizleri bu yolda mahcup etmediği için. Elhamdülillah Rabbime çıktığımız bu çetin yolda yolumuzu açtığı için.

Değerli Dostlarım,

 Muhammed Said’in dediği gibi;  Yaşamak sanat ise birlikte yaşamak büyük sanattır. Bizler tarihimizdeki derin birlik ve beraberlik anlayışı içinde inancımız ve imanımızın kuvvetiyle vatanımız ve milletimizin refahı için çalışacağız. Bu bağlamda insana hizmet şiarını önde tutan Sevgili Hocamız Pr. Dr. Necmettin Erbakan’ın dediği gibi ”Hakk’ı üstün tutmak her zaman saadet getirir.”  anlayışı içerisinde ilimize insanımıza ülkemize vatandaşımıza ve insanlığa hizmet eden yerelimizde ve ulusalda tüm kurum kuruluş ve dostlara teşekkür ediyorum. Yüce Allah bizlere sağlık sıhhat huzur ve bereket ihsan eylesin inşallah. Saygılarımla…

                                                                                                                                            MÜSİAD Düzce Başkanı 

                                                                                                                                                   Özgür SAĞLAM